Unitra- ZK 246 Tesla ANP 810 (ZRK Varšava - PLR)          

Rok výroby: 1978                             
počet stop: 4                                                                    
Rychlosti: 9,53 a 19,05 cm/s                                                     
Druh provozu: Stereo
kmitočtový rozsah: 40-12500 Hz a 40-18000 Hz
Maximální průmer cívek: 18 cm
Provoz ve svislé poloze: ne
Hmotnost: 13 kg
Výkon: 2x5W

Unitra ZK 246 je síťový stereofonní čtyřstopý magnetofon s rychlostmi posuvu pásku 19,05 a 9,53 cm/sek. Je přizpůsoben pro vodorovnou i svislou provozní polohu. Umožňuje reprodukci stereofonních i monofonních programů z nahraných pásku a záznam vlastních stereofonních i monofonních programů na pásek z rozhlasového přijímače, gramofonu, mikrofonu, případně z jiného magnetofonu. Při záznamu je možný hlasitý příposlech zaznamenávaného programu. Rychlost posuvu pásku 19,05 cm/sek. dovoluje pořizování i těch nejnáročnějáích nahrávek a zaručuje jejich dokonalou reprodukci. Magnetofon je vybaven dvěma vestavěnými kontrolními reproduktory a zásuvkami pro připojení vnějších reproduktorových skříní, případně sluchátek. Snímaný program z pásku lze též reprodukovat přes rozhlasový přijímač nebo výkonový zesilovač, případně jej lze přepsat na pásek jiného magnetofonu. Přednosti stereofonní reprodukce vyniknou především pri použití kvalitních vnějších reproduktorů. Kromě základních funkci umožňuje magnetofon ZK 246 provádět synchronní nahrávky (duoplay) a vícenásobný přepis programu ze stopy na stopu s přidáním doplňujícího programu (multiplay).
Pro volbu druhu provozu slouží šestipolohový otočný přepínač. Klávesnice pro řízení pohybových funkcí a zapínání záznamu je přizpůsobena pro snadnou obsluhu v obou provozních polohách. Při stereofonním provozu je řízení záznamové úrovně, hlasitosti a zabarvení zvuku samostatné pro každý kanál. Tlačítkový přepínač vstupních zásuvek umožňuje při zvukových montážích a trikových záznamech střídavé zapínání mikrofonu a jiného zdroje programu bez odpojování šňůry mikrofonu. Průhledný kryt chrání páskový prostor před prachem a nebrání snadné obsluze přístroje.

Pěkný přístroj, na tlačítkové ovládání bych si rychle zvykl. Licence Thomson. Horší pásková dráha, jako všechny Unitry, stejně jako kombinovaná hlava. Výhoda je přítomnost obou reproduktorů ve sříni, k čemuž se Tesla nikdy nedostala. Po rozhýbání zatuhlé mechaniky plně funkční a doře hrající magnetofon. Původně jsem chtěl i něco okolo servisování, ale to by nebylo hezké povídání..