Unitra RMS 451 (Zakłady Radiowe im Marcina Kasprzaka - PL, licence Grundig)

Rok výroby: 1983-1985
Druh provozu: Stereo
kmitočtový rozsah: 60-12500Hz
Rozsahy rádia: DV,SV,VKV OIRT
Hmotnost: 2.7 kg
Výkon: 2x1W

Grundig Unitra RMS 451 je stereofonní přenosný bateriový radiomagnetofon se všemi běžnými vlnovými rozsahy (kromě KV) a vestavěným síťovým zdrojem. Teleskopická anténa. Je plně osazen tranzistory kromě části tuneru a výkonového zesilovače s UL1482. Tlačítko tónové clony. Oddělená regulace hlasitosti. Oválné magnetodynamické reproduktory Tonsil. Kombinovaný DIN konektor vstupu gramofonu a mikrofonu a výstupu pro externí výkonový zesilovač. Výstup na sluchátka. Vestavěné elektretové mikrofony, automatická záznamová úroveň. Kazetová mechanika se všemi běžnými funkcemi a autostopem při všech režimech. Tlačítko pauzy. Plastové tělo přístroje a přenášecí madlo. Led indikace příjmu stereo a indikace špiček koncového zesilovče.

Magnetofon jsem dostal od kolegy, který tvrdil, že je tento typ jediným kusem v ČR, a já nemám důvod mu nevěřit. Magnetofon byl funkční, tuner FM přeladěný. proběhla očista, byla nahrazena ulomená teleskopická anténa, nahrazen ukazatel stupnice rádia za původní a vyměněny některé kondenzátory v předzesilovači magnetofonu. Přístroj má poměrně dobrou reprodukci, žel bohu slabý výkon a poddimenzované reproduktory, již od poloviční hlasitosti nestíhají. A na konec pár fotografií z oprav.


Aktualizace 17.3.2016. Do sbírky přibyl další kus ve světlém provedení, a označením HGS electronic, který byl určen pro export na západní trhy. Je celkem opotřebovaný, ale funkční.

Celkový pohled
Detail hlav
Detail mechaniky zepředu i ze zadní části
Třecí kontakt teleskopické antény
DPS tuneru
Vyklopená deska nf části
Kryt při čištění
nápisy na vnitřní straně krytu
Detail nf části
Vadný kondenzátor
Ulomený jazýček mechanizmu autostopu
Reproduktor Tonsil
Servis