Tesla K103 Delta (ANP471)

Rok výroby: 1991
Druh provozu: Stereo
kmitočtový rozsah: 50-14000 Hz
Rozsahy rádia: VKV CCIR+CCIR
Hmotnost: cca 5 kg
Výkon: 2x15 W


TESLA K 103 je stolní stereofonní kombinace kazetového, elektronicky ovládaného magnetofonu s VKV přijímačem a výkonovým zesilovačem. Magnetofon umožňuje současný záznam signálů reprodukovaných přístrojem. Je určen pro používáni záznamových materiálů typu normal a chrome s automatickým přepínáním dle identifikačních otvorů kazety. Pro reprodukci je možné použít i záznamové materiály typu Ferrichrome a Metal. Úroveň záznamu se nastavuje ručně podle údajů indikátoru vybuzení se svítivými diodami LED. Umlčovač šumu ICNR účinné snižuje šum při snímání. Indikátor úrovně je využit při záznamu i při snímání. Indikátor pravého kanálu je při provozu přijímače využit ve funkci S-metru (indikátor vyladění). Funkce snímání magnetofonu je řešena elektronickým přepínáním jako přednostní při jakémkoli zvoleném zdroji vstupního signálu. VKV přijímač umožňuje příjem signálů v pásmu VKV I a VKV II. Ladění a předvolba deseti stanic je řešena použitím napěťové syntézy EPM s nevolativní paměti (pro udržení musí být stále pod zdrojem napětí). Ovládání je řešeno nízkozdvihovými tlačítky. LCD displej pro zobrazení funkcí přijímače zobrazuje kmitočet přijímaného signálu, zapnutí obvodu automatického dolaďování AFC, příjem monofonního nebo stereofonního signálu, číslo programové předvolby P1 až P0. K přístroji lze připojit CD přehrávač, gramofon s magnetodynamickou přenoskou a vnější magnetofon. Pro záznam nebo pro připojeni dalšího zesilovače je přistroj opatřen výstupem LINE OUT. Výkonový zesilovač má nezávislé regulátory úrovně vysokých tónů (TREBLE), nízkých tónů (BASS), regulátor hlasitosti (VOLUME) a vypínatelný obvod INTIM, který upravuje kmitočtovou charakteristiku pro správný kmitočtový průběh při současném snížení hlasitosti. Zesilovač má výstup pro připojení sluchátek a vypínatelné výstupy pro reproduktorové soustavy 15 W. Zařízení je zkonstruováno pro napájeni ze sítě 220 V 50 Hz.

Tento můj vytoužený kus na mě čekal u jednoho skvělého kolegy skoro rok. Ale to mi neubralo na radosti že ho mám konečně doma v tomto velmi pěkném stavu. Je to jedna z věcí po které jsem toužil a nyní si ji v seznamu škrtám.
Přístroj obsahuje mix česko-německých součástek, dále dvoumotorovou mechaniku převzatou z Condora ale s japonskými motorky. Takže také takový povedený mišmaš. Přístroj je celkově dost složitý a byl tudíž drahý,tedy nekonkurenceschopný. Přišel zkrátka pozdě v době kdy už se k nám jiné levnější přístroje hojně dovážely a v této záplavě neměl šanci. Myslím ale že je to škoda. Přístroj je to zajímavý, někomu připadá přeplácaný ale s dobrými parametry a slušnou reprodukcí bez znatelného šumu. Jenom mi trochu vadí vaklavá tlačítka která mají svůj vzor také nejspíše v Condoru.