Tesla B730 ANP 275

V.č.499171
Rok výroby: 1985-1988
počet stop: 4
Rychlosti: 9,53 cm/s
Druh provozu: Stereo
kmitočtový rozsah: 50-15000
Maximální průmer cívek: 18 cm
Provoz ve svislé poloze: Ano
Hmotnost: cca 10kg


TESLA B 730 STEREO je čtyřstopý jednorychlostní cívkový magnetofon stolního provedení s napájením ze sítě. Umožňuje reprodukci stereofonních nebo monofonních programů z nahraných pásků i záznam vlastních stereofonních nebo monofonních programů.
Vlastnosti a vybavení: Svislá i vodorovná provozní poloha, dvoukanálový výkonový zesilovač, výstup pro reprodukci programu z pásku přes přijímač nebo zesilovač, případně pro záznam na druhý magnetofon. Výstupní zásuvky pro připojení vnějších reproduktorů a sluchátek, nezávislá regulace záznamové úrovně i hlasitosti přehlednými posuvnými regulátory pro oba kanály, oddělená regulace hloubek a výšek při reprodukci, vypínatelný kontrolní reproduktor, vstupní zásuvky pro záznam ze všech běžných zdrojů. Dvojice osvětlených měřičů záznamové resp. snímací úrovně, indikace modulačních špiček světelnou diodou, příposlech zaznamenávaného programu. Klávesa pro pohotovostní zastavení posuvu pásku, převíjení pásku oběma směry, orientační odposlech při převíjení („cueing"), samočinné koncové vypínání posuvu pásku. Samočinná regulace tahu pásku, čtyřmístné nulovatelné počitadlo. Skříň z nárazuvzdorné plastické hmoty, průhledné provozní víko páskového prostoru, sklopné držadlo.

Poslední model řady B7, nástupce B73, ovšem s mnohem chudší výbavou. B730 je můj favorit, mám jeden do sbírky, a druhý na běžný provoz. Ten na fotografii jsem koupil od jednoho sběratele, udržovaný, plně funkční a v krásném stavu, takže jediná moje práce na tomto magnetofonu byla prohlídka, a přemístětní do police. Jediná moje výtka, stejně jako na podobné modely patří k demontáži krytu magnetofonu. Kvůli přístupu k přední části se musí odmontovat nejprve spodní část, a plastová lůžka pro uchycení upevňovacích pásovic rády praskají.
B730 je jednoduchý, spolehlivý a bytelný magnetofon, který často a rád používám, a který má navzdory integrovanému koncovému stupni výborný zvuk.