Tesla B700 ANP 262

V.č.428672
Rok výroby: 1978-1982
počet stop: 4
Rychlosti: 4,75 a 9,5 cm/s
Druh provozu: Mono
kmitočtový rozsah: 50-15000
Maximální průmer cívek: 18 cm
Provoz ve svislé poloze: Ano
Hmotnost: cca 10kg

Zvláštní vlastnosti:
Několik režimů automatické záznamové úrovně
Poslední monofonní magnetofon,který se v ČSSR vyráběl
Vypínání na konci pásku

Magnetofon B700 je pokračováním série magnetofonů řady B70. Je to rovněž čtyřstopý monofonní přístroj s napájením ze sítě. Pro snažší přenášení je vybaven sklopnou rukojetí. Všechny regulátory jsou posuvné. Kromě ručního řízení záznamové úrovně lze použít jednoho ze dvou způsobů automatického řízení - hudba nebo řeč.

Tento magnetofon jsem zakoupil na inzerát, téměř nehraný,tak dlouho ho prý šetřili, až byl zastaralý.Vynikající technický i vizuální stav, po standardní omlazovací kůře. Tento vynikající, jednoduchý a bytelný magnetofon B700 mě doprovází v podstatě celý život, a je to on,který může za moje první zapálení k těmto kráným přístrojům. Můj první se sice dochoval, ale ve stavu vraku, a tento na footografii je již můj třetí kus. Připomínku mám opět k upevnění vrchního a zadního krytu, a ne vždy použitelnou automaticku záznamové úrovně. Také jsem musel už na několika magnetofonech měnit obvod MBA810, a ulomené páčky přepínačů na DPS, což ale není vina magnetofonu ale uživatele, který odklopí desku se součástkami aniž povolil držáky na pákách ovládání.

Pro úplnost přidávám ještě světlou verzi B700. Magnetofon byl zakoupen na inzerát, bazarový prodej. Nyní mám obě verze, a jsem víc než spokojený.

Magnetofon B700 bych doporučil všem, kteří chtějí jednoduchý, nenáročný a bytelný, dobře opravitelný stroj, s příjemným zvukem i na vestavěný reproduktor.