Tesla B47 Student - ANP229

V.č.
Rok výroby: 1967-1974
počet stop: 4
Rychlosti: 9,53 cm/s
Druh provozu: Mono
kmitočtový rozsah: 40 - 14000Hz
Maximální průmer cívek: 15 cm
Provoz ve svislé poloze: ne
Hmotnost: cca 6,5 kg
výstupní výkon: 2W

Magnetofon Tesla typ B47 je převážně určen pro jazykovou výuku. Celkovou koncepcí navazuje na řadu magnetofonů typu B4.
Přístroj je vybaven zámkem pro zajištění modelového záznamu (učitelské stopy) před znehodnocením a obvody pro ovládání výměny obrázků diaprojektoru.K této funkci je potřeba zařízení Tesla Synchron. Modelový záznám Ize nahrávat na horní stopu a žákův záznam na stopu spodní. Žák může sledovat pomocí reproduktoru nebo sluchátek nahraný modelový záznam a zároveň nahrávat na druhou stopu. Magnetofonové pásky určené pro školní výuku jsou opatřeny jednak záznamem pro vyměnu diapozitivů, tak zvukovým doprovodem. Vyměna diapozitivů se děje automaticky. Magnetofon je vybaven zařízením pro dálkové ovládání posuvu pásku vpřed a automatickým zastavením při doběhnutí pásku při přehrávání nebo při rychlém prévíjení vpřed nebo zpět. Pro automatické zastavení musí být magnetofonový pásek opatřen kovovou fólií na konci pásku.

Na magnetofonu se mi líbí možnost mixování obou stop při přehrávání, to znamená možnost přehrátí i nestisknuté stopy, což je logické, když je učitelská stopa uzamčena. Magnetofon nemá tónovou clonu. Tyto školní magnetofony nebyly ve školách téměř používány, i tento kus je v podstatě nehraný. Učitelé s tím prostě neuměli zacházet. Chybí vložka zámku s klíčkem. Je plně funkční, ale spíš než na používání je k ucelení sbírky. :)

Aktualizace 16.4.2016
Přidána další designová varianta B47. Světlé a dle mě povedené provedení. Světlé plasty, obzvláště spodní díl magnetofonu jsou ale velmi křehké. Magnetofon nebyl používán, uvnitř je magnetofon jako nový. Vnější části byly ale zkorodované, byly vyměněny přezky úchytného popruhu, a zarážky vrchního víka. Doplněny světlé unašeče a kryt páskové dráhy. Samozřejmě plně funkční.