Tesla B41 ANP 225

V.č.1308022
Rok výroby: 1966-1970
počet stop: 2
Rychlosti: 9,53 cm/s
Druh provozu: mono
kmitočtový rozsah: 50-15000 Hz
Maximální průmer cívek: 15cm
Provoz ve svislé poloze: ne
Hmotnost: cca 7kg

Nová konstrukce československých magnetofonů umožnila zmenšit rozměry a podstatně snížit váhu přístroje. Přitom se zlepšily technické parametry, takže magnetofon uspokojí i velmi náročné požadavky. Použití tranzistorů umožnilo také snížit spotřebu ze sítě průměrně na 25 W, čili na spotřebu malé žárovky.
Úroveň záznamu lze sledovat ručkovým indikátorem, takže sledování výchylky při nahrávání je pohodlné. Ovládání magnetofonu je dílem šoupátkové, dílem tlačítkové.
Přítlačná kladka je ovládána elektromagnetem a posuv pásku lze ovládat i dálkově. Magnetofon B41 má ovšem ještě mnoho dalších dobrých vlastností. Poznáte je při provozu

B41 je zvláštní stroj, který je tak jednoduchý, až je prostě nejlepší. Nic zbytečného, nic navíc, a přitom ho mám ze všech B4 nejraději. Zvukově je na tom výborně, zřejmě také díky půlstopému provozu, prostě širší stopa musí být někde znát. Tento kousek jsem získal levně na inzerát, ale když přišel, vypadal jako kdyby sloužil ve chlévě. Neskutečně zahnojen vně i uvniř, lehce zkorodován na vnějších kovových částech, ale na druhou stranu kompletní, nezežloutlý, nepoškozený kromě poškrábaného transportního krytu. Nyní plně funkční, dělá mi velkou radost, a ze všech magnetofonů B4 ho venčím nejraději.

Doplněno 26.5.5015 Přidána žlutá verze B41. Nikoli zežloutlá, jak by někdo poznamenal, ale žlutá už z výroby.