Tesla B101 ANP272

V.č.
Rok výroby: 1979-1983
Počet stop: 4
Rychlosti: 9,53 cm/s
Druh provozu: Stereo
Kmitočtový rozsah: 50-14000
Výkon: 2x 3,5W
Maximální průmer cívek: 18 cm
Provoz ve svislé poloze: Ne
Hmotnost: cca 10kg

Magnetofon TESLA B 101 STEREO je čtyřstopý jednorychlostní cívkový přístroj stolního provedení s napájením ze sítě. Umožňuje reprodukci stereofonních nebo monofonních programů z nahraných pásků i záznam vlastních stereofonních nebo monofonních programů.
Vlastnosti a vybavení: výkonové zesilovače pro oba kanály, vestavěný kontrolní reproduktor, vstupní zásuvky pro záznam ze všech běžných zdrojů programů, dvojice měřičů záznamové resp. snímací úrovně. Výstup pro reprodukci programu z pásku přes přijímač nebo zesilovač, případně pro záznam na druhý magnetofon. Výstupní zásuvky pro připojení vnějších reproduktorů a sluchátek. Nezávislá ruční regulace záznamové úrovně i hlasitostí přehlednými posuvnými regulátory pro obo kanály, oddělená regulace hloubek a výšek při reprodukci. Řiditelný hlasitý příposlech zaznamenávaného programu, tlačítko pro pohotovostní zastavení posuvu pásku, převíjení pásku oběma směry, a počítadlo pásku.

Magnetofon byl můj třetí v pořadí, takže má u mne místo, a je tu se mnou již 25 let. Jeho konstrukce pochází z typové řady magnetofonu B5, jehož nešvary byly ale postupně odstraněny. B 101 jako poslední zastánce této řady je již spolehlivý a funkční. Jediné co si vzal od svého předchůdce je přehřívající se motor, který je bez údržby hlučný, a odnesou to kluzná ložiska. Ale s doboru údržbou je to dělník. Občas se vyskytne prasklá plastová řemenice motoru.