Riga 104  - Radiotechnika (RT) (SSSR)                                                                         

Rok výroby : 1973
Rozsahy: DV, SV, KV v šesti pásmech, VKV OIRT
Výkon: 800 mW (2,5W na síť)
Hmotnost: 6,3 kg

Riga 104 je přenosné tranzistorové rádio Lotyšského výrobce s vestavěným síťovým zdrojem. Obsahuje vniřní feritovou a vnější teleskopickou anténu, oddělenou regulaci hloubek a výšek, indikátor vyladění/baterií. Z přípojek lze využít vstup pro vnější antény, dále vstup pro gramofon, výstup pro magnetofon a vnější reproduktor a sluchátka. Horní tlačítková sada obsahuje množství funkcí. Funkci ACG což je automatická regulace síly signálu nezávisle na vstupním radiovém signálu. Dokáže tedy potlačit příliš silné stanice nebo naopak zesílit slabé signály. Dále funkce AFC na VKV a šířka pásma na AM. Tři předvolby stanic na rozsahu VKV. Na zadní stěně je nastavitelný  zobrazovač časových pásem. Přijímač má kovové šasi s plastovou skříní a přenášecím madlem.

Rádio obsahuje výhradně diskrétní elektrosoučástky. Směsici křemíkových i germaniových tranzistorů a diod. Rozsah VKV je laděný varikapy, zbytek rozsahů pak trojitým ladícím kondenzátorem. Příjem je velmi citlivý, směle se může postavit vedle svého staršího bratra Riga 103. Z hlediska oprav je poměrně nepříjemný, k některým částem se musí člověk poměrně prokousávat. Velice často zlobí AM rozsahy včetně oxidace kontaktů přepínačů rozsahů. Dále se často láme anténa u paty kde má slabé místo. Pokud ale hraje tak vás překvapí dobrou reprodukcí. Riga 103 ale hraje přece jenom lépe. Některé další informace jsou uvedeny níže u fotografií. 
Pohled na dno s odnímatelným krytem...
..pod nímž se nachází prostor pro síťovou sňůru. Ta šňůra je prací předchozího majitele...
...držák síťové šňůry je vyjímatelný...
...a pod ním je prostor pro baterie. Vpravo je vidět volič síťového napětí a pojistkové pozdro.
Na zadní straně přístroje je schránka se zasouvacím krytem pod kterým jsou připojovací konektory a prostor pro sluchátko.
Pohled do útrob přijímače, vpravo odklopený blok převodu ladění, opravdu ho nechcete natahovat jako já.
Vnitřek z druhé strany.
Při opravách a čištění se musí všechno odstrojit.