RFT SKR 720 (NDR)

Rok výroby: 1988-1989
Druh provozu: Stereo
kmitočtový rozsah: 63-12500 Hz
Rozsahy rádia: DV,SV,KV,VKV CCIR
Hmotnost: 3,5 kg
Výkon: 2x1,5 W (2x2W na síť)


Stereofonní radiomagnetofon SKR 720 je produkt Berlínského výrobce VEB Stern Radio vychází z předešlého modelu SKR 700 ale vzhled byl odvozen z prototypu RFT SKR710 . V přístroji jsou použity integrované obvody a součástky pro povrchovou montáž. Napájení je možné ze sítě, nebo šesti malými monočlánky. Přítomnost síťového kabelu je exra indikován LED diodou.

Rádiová část: SKR 701 má 4 vlnové rozsahy. FM část je moderní typ tuneru, který přijímá frekvenční rozsah 87,5 - 108 MHz . Tuner 3/2 byl navržen a vyroben ve VEB Stern Radio Berlín pro jednoduché přenosné FM přijímače a poprvé byl ve stereo radiomagnetofonu SKR 700 představen na veletrhu v Lipsku v roce 1984. Tuner je vybaven nízkošumovými křemíkovými tranzistory. Vstupní část je optimalizována pro připojení dvou teleskopických antén. Poprvé byl v NDR představen 4-násobný miniaturní fóliový variabilní kondenzátor s integrovanými dolaďovacími kondenzátory. Celá sestava tvoří samostatnou, plně stíněnou jednotku a je určena pro použití na základní desce. I přes jednoduchý koncept má tuner vynikající citlivost, a to jak pro dálkový, tak i místní příjem. Dvě teleskopické antény které lze otočit o 360° tvoří podlouhlý půlvlnný dipól s odpovídajícím vyvážením což přináší velké výhody v problematických situacích příjmu. Při silném příjmu postačuje vytažení a zarovnání přední antény. Pro rozsahy AM je vestavěna feritová anténa. Ladění je indikováno dvojicí LED diod přímo na pohyblivém ukazateli.

Kazetová část: Stejně jako u SKR 700 se používá kazetová mechanika MU 300 S-DR jako nejnovější pohon německých zařízení. Tato jednotka byla vyráběna jako Japonský licenční produkt v Berlíně. Funkce tlačítek s nízkým zdvihem jsou mechanicky podporovány roztočeným setrvačníkem. Nahrávání se provádí jedním tlačítkem. Mechaniky používaly tři typy motorků, dovezené Japonské Sankyo a Sanwa, a také motorky vyrobené přímo v NDR. Magnetofon podporuje běžné typy kazet, s typem FeCr je magnetofon schopný nahrát vysoké kmitočty až do 13,5 kHz (Typ Metal není v manuálu uveden). SKR 720 disponuje počítadlem pásku a automatickým systémem sledování pauzy (APSS), stejně jako post-fading (PF) pro generování pauzy potřebné pro APSS.

Zesilovač: Nf zesilovač je vybaven fyziologickou regulací hlasitosti tandemovým potenciometrem s dvojicí odboček. Samostatný je pro regulaci stereováhy. Zabarvení tónu se provádí jedním potenciometrem, ve střední poloze je signál úplný, ke krajním polohám ubývají vysoké či hluboké tóny. Koncový zesilovač využívá integrovaný obvod A2000, který je schopen dodat při síťovém napájení výkon 2x2W. K dispozici jsou 2 magneticky stíněné reproduktory od VEB elektroakustiky Lipsko nebo importované reproduktory Foster. Stereo efekt lze vylepšit přepínačem na horní straně přístroje jehož zvukový projev je opravdu výrazný. Na přední straně jsou dva integrované mikrofony které umožňují stereo záznam. Pětidílný zelený LED sloupec slouží jako indikátor úrovně a stavu baterií, červená LED umístěná na začátku řetězce se používá pouze jako indikátor provozu.

Přístroj se vyráběl s černým nebo méně vídaným hnedým čelním panelem. funkčně je totožný s typem SKR700. Magnetofon je tvořen převážně integrovanými obvody které jsou bohužel v drtivé většině kopie (licence) obvodů různých výrobců.

B3170D
LM317T
Stabilizátor napětí.
A2000V
TDA2000
Koncový zesilovač výkonu
A1818D
LM1818
záznamový a snímací zesilovač pro magnetofony
A4510B
TCA4510
PLL stereo dekodér
A4100D
TDA4100
AM/FM tuner
A277D
UAA180
Obvod pro řízení LED diod
B2761D
TAA2761A
Dvojitý OZ
B303D
TCA205A
Univerzální spínací obvod

Hnědé provedení čelního panelu.