Olympik                

Výrobce : Svitlovodské radiové továrny Ukrajina a Alamatské ( Alma-ata) elektrotechnické závody (SSSR)                                          

Rok výroby : 1980
Frekvenční rozsah: 450 - 3150 Hz
Rozsahy: KV, SV
Hmotnost: 300g
Výkon: 0,1W

Olympik je přenosné tranzistorové rádio pro příjem rozhlasových stanic na krátkých a středních vlnách. Elektronika obsahuje 4 tranzistory koncového stupně a integrovaný obvod pro přijímačovou část. Feritová  a teleskpická anténa. Dynamický reproduktor. Pouzdro je vyrobeno tvrzeného polystyrenu. Napájení 9V baterií. Přípojka pro sluchátka. Plastové úchytné poutko.

Další přijímač z nekonečné řady typů bývalého sovětského svazu. I když od méně známých výrobců. Stejné rádio se vyrábělo ve dvou různých zemích. Další neobvyklost je přítomnost krátkých vln na malém přenosném přijímači, většinou se jedná o střední nebo dlouhé vlny. Díky přítomnosti integrovaného obvodu, což není nic jiného než okopírovaný TCA440 je rádio poměrně citlivé. Trochu to ale kazí opravdu malý nf výkon. Na druhou stranu potěší malá spotřeba kolo 20mA. Rádio kompletní a plně funkční.

Rozborka
Celý přístroj je samozřejmě vytvořen s co nejmenšími náklady, takže tomu odpovídá celková koncepce.
Typový štítek
Dynamickáý reproduktor 0,25GDŠ-2. Feekvenční rozsah 450-3150 Hz. Výkon 0,25W/50 ohmů. Reproduktor nelze vyjmout, je upevněn přední mřížkou, která je zatavena k pouzdru. Vpravo frekvenční charakteristika.
Pohled na elektroniku s ladícím převodem.
Srdce přijímače. Kopie obvodu TCA440. Vpravo tranzistory koncového stupně.
Detail ladící stupnice, a veškerý spojovací materiál přijímače.
Sestavený přijímač.