Výrobce : Horizont Minsk (SSSR)                                                                         

V září 1939 po obsazení Vilniusu, hlavního města Litvy rudou armádou byly všechny mísní továrny znárodněny, a zařízení poslána do Sovětského Svazu. Zařízení radiozávodu «Elektrit» bylo převezeno do budoucího stanoviště v Minsku. Toto město bylo zvoleno s ohledem na vyspělý místní dřevozpracující průmysl, a možností výroby dřevěných beden pro rádia. Radiozávod vznikl rekonstrukcí bývalé pily a během jednoho roku se s použitím dovezené technologie začala vyrábět první rádia. Byly to například modely Komandor a Herold, později superhety KIM, Pioněr a Maršál. Továrna byla oficiálně založena v listopadu 1940 u příležitosti 23. výročí VŘSR pod názvem J.M.Molotov.
Během války byla radiotovárna Minsk byl zničena, ale po osvobození došlo k obnově. Přijímač Maršál se v roce 1947 začal vyrábět pod názvem Minsk, a na jeho základě v roce 1950 přijímač Minsk P7. V 50 letech se pak škála rozšířila a další výrobky Minsk-55, Minsk-58, Bělorusko-57 a podobně. V roce 1957 byl radiozávod Minsk pojmenován po V.I.Leninovi.
V 60 letech začíná radiozávod vyrábět stále populárnější tranzistorová rádia Spidola inspirovaná přijímači VEF. Sériová výroba začala v roce 1962, přijímač byl velmi úspěšný a rychle si získal popularitu v SSSR. Konstrukce Spidola se stala základem pro rozvoj mnoha dalších modelů, které se vyznačují četnými vylepšeními. V roce 1968 se začala vyrábět nová rodina přijímačů Okean na základě přijímače VEF Transistor-17. Vývozní varianta Okeanu byla pojmenována jako Selena.
V roce 2007 byl vytvořen společný podnik s Čínskou společností Midea Group pro výrobu domácích spotřebičů, a v roce 2010 byla společnost reorganizována do hospodářství "Horizont", obsahující čtyři linie podnikání a deset samostatných společností v rámci holdingu.


Výrobní program: