Daewoo RC-5850 - Japonsko

Rok výroby: 1985
Druh provozu: Mono
Rozsahy: SV, VKV OIRT
Výkon: 1W

Daewoo RC5850je jednoduchý monofonní bateriový radiomagnetofon s vestavěným síťovým zdrojem. Jack konektor výstupu pro sluchátka, DIN pětikolík univerzálního vstupu a výstupu pro vnější zesilovač. Autostop pouze při přehrávání a záznamu. Teleskopická anténa, plastové tělo a výklopné madlo.

Tento přístroj se u nás občas vyskytuje, bylo jej možné zakoupit v obchodní síti Tuzex, na zadní stěně má i české popisky. Daewoo charakterizuje jednoduše ale účelně zvolená elektronická část s citlivým rádiem a bytelná mechanika žel bohu s autostopem pomocí tahového trnu. Naštěstí ale obsahuje klasickou mazací hlavu. Elektronická část přijímače je tvořena dvojicí integrovaných obvodů AN7213 a TDA1220B a magnetofonovou část tvoří univerzální obvod TA7628HP který v sobě sdružuje veškeré potřebné obvody reprodukce i záznamu včetně koncového stupně. Přístup k opravám je dobrý, jednotlivé části jsou propojeny konektory. Zvukový projev je průměrný ale dle zkušeností dalších uživatelů je to přístroj spolehlivý.

Aktualizace 25.1.2020. Dostaly se ke mě další kusy jiných barev. Černý je bratr žluté verze a byl prodáván v Tuzexu. Červený byl vyroben pro domácí asijský včetně zadních nápisů. Zajímavé je že jsem nikde nenašel podobný typ který by měl teké stříbrné ovládací prvky, které jsou vždy černé.


Původní majitel neměl jack konektor pro napájení.

A vodič který nikam nevede.