BRG MK25A (Maďarsko - Budapesti Rádiótechnikai Gyár)      

Rok výroby: 1973
Druh provozu: Mono
kmitočtový rozsah: 80-8000 Hz
Výkon: 800mW
Hmotnost: 1,6 kg

BRG MK25 je monofonní přenosný bateriový magnetofon s vestavěným síťovým zdrojem. Automatická regulace záznamové úrovně. Dvojice DIN vstupů pro mikrofon, gramofon a tuner. Vestavěný reproduktor. Indikace sítě žárovkou. Celoplastový odolný kryt a pevné madlo.

Klasická maďarská mechanika kterou výrobci montovali do většiny svých magnetofonů té doby. MK25A je vývozní verze modelu MK25. Rozdílů je mnoho. Vývozní model má dvojici DIN konektorů místo jednoho, obsahuje větší reproduktor japonské výroby. Domácí model MK25 zase umožňuje použít vestavěný reproduktor jako mikrofon o což byl MK25A ošizen. MK25A se dovážel i do Československa a stál 1600 Kčs. Magnetofon představuje to nejjednodušší co mohla tehdejší doba nabídnout. Mechanika bez autostopu a aretace tlačítek rychlého převíjení. Pouze regulace hlasitosti bez tónové clony apod. Nic navíc. Vestavěný síťový zdroj je plus který třeba MK27 postrádá. Telefonní kvalita reprodukce. Na externí reproduktor hraje o chlup lépe. Magnetofon je celkem zachovalý zejména popisky jsou nesmazané. Mechanika funguje dobře v rámci možností a bez velkého kolísání. Na konci článku jsou fotografie vnitřních částí magnetofonu.


Kryty po čištění.
Pohled na elektroniku, detail elektronické části s přepínačem přehrávání/záznam a napájecího zdroje. Pohled do mechaniky.
Japonský reproduktor i motorek, pohled na přední část vyjmuté mechaniky a síťová zástrčka která je menší než klasická evropská.

Pohled pří kompletování zpět do skříně.