Manta P-71AC (Taiwan)

Rok výroby: 70 léta
Druh provozu: Mono
kmitočtový rozsah: 50-12000 Hz přibližně
Hmotnost: 3,5 kg
Výkon: 1W cca

Manta je jednoduchý monofonní přenosný bateriový magnetofon s vestavěným síťovým zdrojem. Napájení čtyřmi malými monočlánky. Automatická regulace záznamové úrovně. Vstup jack pro mikrofon včetně konektoru pro ovládání dálkové pauzy. Jack univerzálního vstupu a výstupu na vnější reproduktor či sluchátka. Vstup vnějšího napájení 6V. Dynamický reproduktor. Celoplastový kryt a pautko. Ovládání je řešeno jediným kruhovým voličem.

Na internetu o přístroji nic nezjistíme takže rok výroby lze jen odhadnout. Zrovna tak jak se přístroj u nás ocitl. Kruhový ovladač má svoje výhody. Jeho soukmenovci s tlačítkovým ovládáním často postrádají aretaci tlačítek rychlého převíjení. Také je méně poruchové díky minimu pohyblivých součástek. Součástky jsou všechny původní, přístroj byl plně funkční kromě opotřebované hlavy kterou bylo nutné vyměnit. Někdo již přede mnou lepil ložisko capstan hřídele a vbastlil stabilizátor napětí z vnějšího zdroje. K přístroji byla dodána originální síťová šňůra.
Fotky z průběhu oprav a čištění. Poslední fotka ukazuje amatérsky vestavěný stabilizátor napětí. Zřejmě majitel neměl odpovídající napětí a tak vestavěl tuto hrůzu které bohužel obětoval držák baterií...